Poradnik jak dobrać torebkę


Poradnik jak dobrać torebkę

Ma pasować do butów czy nie? Krótki poradnik dobierania torebki.
Oto kilka kroków, na które warto zwrócić uwagę kupując nową torebkę.  Przede wszystkim zajmijmy się mitem, dotyczącym idealnego dopasowania torebki do butów.


Coraz częściej odchodzi się od tej zasady.

Nie od dziś wiadomo, że damska torebka jest nie tylko użytecznym schowkiem na przedmioty, ale zasadniczo elementem ozdobnym lub dopełniającym strój.

Torebka może być o ton jaśniejsza od reszty stroju, może być z innego materiału niż buty, może mieć inna teksturę niż buty. 
Idąc tym tropem, torebka może zasadniczo różnić się od Twojej stylizacji. Nawet zimą możesz dodać kolorową torebkę do czarnego lub szarego stroju.


Z pewnością będzie przełamaniem stereotypowego myślenia o dopasowaniu torebki, oraz przyciągnie wzrok innych osób do Twojego wyglądu. Skoro już rozprawiłyśmy się z powyższym mitem, zagłębimy się teraz na co przede wszystkim mamy zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniej torebki. Jaka jest okoliczność dla jakiej szukasz torebki?


Tu zasada jest dość oczywista - im późniejsza pora dnia tym torebka powinna być mniejsza.
Do pracy, szkoły, na zakupy,spacer lub wycieczkę wybieraj przede wszystkim torby funkcjonalne, z dużą ilością przegródek i kieszonek. Nie raz zdarzyło Ci się nosić różne rzeczy w torebce, odmienne od jej przeznaczenia. A temat tzw. drobnych zakupów po drodze, czy jest Ci znany ? Jakże przydatna jest wtedy duża torba na pasek lub workowata torba, czy też sportowa-generalnie wygodna. 

Sytuacja zmienia się diametralnie kiedy wychodzisz wieczorem, tu panuje zasada: torebka dzieło sztuki, ekstrawagancka, oryginalna. Ona staje się dopełnieniem stroju lub jego główną ozdobą.Wskazane są torebki wysadzane cekinami, kamieniami, błyszczące, kolorowe, lakierowane. Zapomnij wówczas o funkcjonalności liczy się look. 

Twoja sylwetka, a rozmiar torby

Dwie powyższe wartości idą ze sobą w parze. Im osoba drobniejsza i niższa tym torebka powinna być mniejsza,  pozbawiona ozdób typu, paski, frędzle, dżety, zamki. Jeśli jesteś drobnej postury wybieraj torebki lekko wydłużone lub kwadratowe, które układają się wzdłuż ciała, najlepiej na pasek.
Jeśli jesteś wysoką osobą dobrze będziesz wyglądała z torebką prostokątną lub tzw "jamnikiem". Torebki układające się wzdłuż ciała będą wydłużały optycznie Twoją sylwetkę. 
Jeśli dodatkowo jesteś szczupła i wysoka możesz pozwolić sobie na torebkę typu "kuferek", lub dużą i sztywną, odstająca z boku. 
Co prawda optycznie dodaje ona nieco kilogramów, ale z Twoją sylwetką możesz sobie na nią pozwolić. 
Jeśli zdecydujesz się na noszenie dużych toreb, pamiętaj, że pogrubiają one osoby tęgie a przytłaczają drobne kobiety. 
Idealnie na kobietach z większym biustem prezentują się torebki noszone na linii bioder.
Torebki noszone ukośnie, powiększają i poszerzają duże biodra. Panie o takiej sylwetce powinny zrezygnować z podobnych fasonów. 

Styl, strój i torebka

Zasadniczo ten kanon uległ rozluźnieniu. Dobrze jest by torebka pasowała stylem do stroju, w którym się prezentujemy. Jednak w okresie jesieni i zimy, kiedy nasza właściwa stylizacja jest okryta płaszczem, kurtką lub kożuszkiem zderzamy się z pytaniem, czy torebka ma pasować do okrycia wierzchniego czy właściwej kreacji.
Tę płaszczyznę pozostawia się do wyboru każdej Pani. Nie ma tu ścisłych reguł. Najważniejsze żeby czuć się dobrze w całej stylizacji, bo przecież urok tkwi w dodatkach.

Dodaj komentarz

* Nick:
* E-mail: (niepublikowany)
   Strona: (adres wwwhttp://)
* Treść:
Przepisz kod