Jak dobierać biżuterię


Jak dobierać biżuterię
Biżuteria w stylizacji każdej kobiety jest synonimem dobrego gustu i wyrafinowania. Właściwie dobrana i wkomponowana w cały strój, nadaje indywidualnego charakteru jak i podkreśla Twoją osobowość. Ważne jest by dobierać ją tak,  by była ozdobą a nie przerodziła się w kicz. Oto kilka praktycznych porad

Biżuterię dobieramy specjalnie do okazji. 

W zależności czy jest to wyjście wieczorem, do pracy czy do szkoły, biżuteria powinna współgrać z porą dnia i intencją jej założenia.

Wieczorne przyjęcie

Na wieczorne przyjęcie, wyjście do teatru lub na bankiet możesz pozwolić sobie na efektowne, ekstrawaganckie dodatki. 
Innym razem, wychodząc do klubu warto zaszaleć i dać się ponieść wyobraźni. Właściwe wówczas będą mocno błyszczące dodatki, najlepiej mieniące się gamą kolorów.

Biżuteria do pracy

Jeśli wybierasz biżuterię do pracy czy szkoły kieruj się umiarem. Wybieraj delikatne dodatki, im bardziej skomponowane ze strojem tym lepiej.

Sezonowo

Właściwy dobór biżuterii ma też swoją sezonowość i podąża za porami roku.
Wiosną i latem, kiedy nosimy bardziej skąpe stroje można pokusić się o kolorowe dodatki, które będą współgrały z letnimi szortami i bluzką na ramiączka. Możesz nałożyć kilka bransoletek lub delikatnych naszyjników.
Jesienią i zimą z racji ciepłych swetrów, golfów, otulających Cię po czubek szyi możesz skorzystać z dodatków w ciemniejszych kolorach, wybieraj kolory ziemi.

Jak dobierać biżuterię

Staraj się wybierać biżuterię zgodnie z wiekiem.

Nie ma chyba nic bardziej śmiesznego niż dziewczynka z  kolczykami lub kolią dla nobliwej damy lub kobieta dojrzała z różowymi koralikami. Pamiętaj o tej zasadzie przy wyborze biżuterii

Wybieraj biżuterię dopasowaną do Twojej figury, kształtu twarzy, typu kolorystycznego.

W zależności od tego czy jesteś tzw. ciepłym czy zimnym typem urody, wybieraj odpowiednio biżuterię złotą lub srebrną. 
Kolory biżuterii, to również ważna rzecz, zwróć na nie uwagę. Jako podpowiedź dodamy. Łososiowy jest kolorem który pasuje zarówno do zimnego jak i ciepłego typu urody.
Jenak nie w tym rzecz, żeby wybierać półśrodki, biżuteria powinna pasować do Ciebie kolorystycznie. Zawsze warto zapytać sprzedawcę czy dany kolor pasuje do Ciebie czy powinnaś zwrócić uwagę na inne barwy.

Figura ma również znaczenie.

Jeśli jesteś wysoką osobą, obdarzoną pełnymi kształtami doskonale będzie się na Tobie prezentować biżuteria większa, bardziej okazała, o większych wzorach lub oczkach. Jeśli jesteś drobnej budowy a przy tym niewysoka wybieraj raczej drobną biżuterię, delikatną o mniejszych wzorach czy malutkich oczkach.
Kształt twarzy również ma znaczenie. Jeśli szukasz kolczyków, staraj się dobrać je właściwie do kształtu twarzy. Tzw okrągła lub trójkątna twarz, najlepiej prezentuje się w kolczykach krótkich, które nie kończą się linii podbródka. I na odwrót, jeśli Twoja twarz jest podłużna, unikaj długich kolczyków. 
Pamiętaj o szyi. Nie każda kobieta ma smukłą, łabędzią szyję-natura różnie nas obdarza. Jest i na to sposób. Jeśli masz potrzebę "wydłużenia" szyi, możesz uczynić to stosując właściwie wykrojony dekolt oraz wspomagając się długim wisiorkiem czy naszyjnikiem. Jeśli masz krótką szyję, wybieraj długie wisiory, unikaj krótkich naszyjników oraz dekoltów, kończących się powyżej linii obojczyka.

Zasada umiaru we wszystkim. 
Pamiętaj właściwie dobrana biżuteria jest szczegół, który wieńczy dzieło. Zawsze lepiej jest jej nałożyć mniej niż za dużo. 
Nie musisz od razu nakładać wszystkiego co masz w szkatułce w danym kolorze czy modelu. Czasem wystarczy tylko jeden biżuteryjny szczegół a doda on Twojemu wizerunkowi odpowiedniej klasy lub pazura.

Dodaj komentarz

* Nick:
* E-mail: (niepublikowany)
   Strona: (adres wwwhttp://)
* Treść:
Przepisz kod