Hegemonia złota trwa!


Hegemonia złota trwa!

Złota biżuteria od pewnego czasu wróciła znowu do łask i jest niezwykle trendy niemal na każdą okazję. Od przeszło dwóch lat złote motywy pojawiają się w kolekcjach największych projektantów. U wielu z nich, złoto pojawia się nieustannie w każdym sezonie. Nic w tym dziwnego, ponieważ złoto jest symbolem godności, miłości i niezniszczalności.

W Polsce złoto nie cieszyło się popularnością w latach 90- tych oraz późniejszych. Jednak moda jest jak fala, nieustannie wraca. Zawsze biżuteria noszona ze stosownym umiarem, podkreśli charakter ubioru jak i osobowości. Tak było i jest. 

Biżuteria złota

Mitem, który do niedawna panował w Polsce było to, że złota biżuteria jest dedykowana paniom po czterdziestym roku życia. To nieprawda, złoto można nosić w każdym wieku. Ważne jest jednak właściwe jego dozowanie, ponieważ złoto kojarzy się z wykwintnością i bogactwem. Nie należy przesadzać, jeśli wybieramy już złotą biżuterię starajmy się zachować zasady minimalizmu- im mniej tym lepiej. Na wyjścia wieczorowe, do "małej czarnej" pięknie będą komponowały się złote kolczyki oraz bransoletka lub też sam złoty wisior. Taki złoty naszyjnik najlepiej zaprezentuje się na tle dekoltu w kształcie litery V. 

Złoto na codzień

Jeśli zdecydujemy się na noszenie złotej biżuterii również w zwykłe dni, pamiętajmy, że powinny być to tylko subtelne, pojedyncze dodatki. Np. zakładając bluzkę z małym dekoltem, w kształcie łódeczki, najlepiej sprawdzą się krótkie, delikatne złote naszyjniki. Taką biżuterię możemy zestawić z dekoltami typu karo lub amerykańskim. Jeśli jednak wybieramy inaczej zabudowaną sukienkę lub bluzkę, lepiej zrezygnować ze złotego naszyjnika na rzecz złotej bransoletki.

Złoto

Warto zwrócić uwagę na biżuterię złotą połączoną z pięknymi kamieniami. Mogą one fantastycznie dopełnić stylizację, jak również nadać szyku i splendoru naszemu strojowi.

Dodaj komentarz

* Nick:
* E-mail: (niepublikowany)
   Strona: (adres wwwhttp://)
* Treść:
Przepisz kod