Darmowa wysyłka od   350 zł     |     Szybka dostawa  24/48 h
BOK(pn-pt 7-15) | bok@clavier.pl
Kępki rzęsJak długo trzymają się kępki rzęs?

Jak długo trzymają się kępki rzęs?

[vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”30″][/vc_column][vc_column css=”.vc_custom_1558799957648{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 45px !important;padding-right: 35px !important;padding-bottom: 35px !important;padding-left: 35px !important;border-left-color: #ededed !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #ededed !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #ededed !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #ededed !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 1px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” el_class=”.blogjustify” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”][vc_column_text css=”.vc_custom_1617396568967{padding-right: 30px !important;padding-left: 30px !important;}” text_larger=”yes” el_class=”blogjustify”]

To nierzadko pojawiające się pytanie. Często pada z ust zaniepokojonych klientek, ale również makijażowych nowicjuszek czy osób, które do tej pory ze sztucznymi rzęsami nie miały okazji pracować. Jak długo trzymają się kępki rzęs? Spróbujemy Wam dzisiaj na nie odpowiedzieć, w jak najbardziej klarowny sposób, uwzględniając różne aspekty.

Kępki rzęs jak długo?

 

Dobry klej to klucz abyśmy mogły długo cieszyć się kępkami

Pierwszym istotnym aspektem do omówienia są nie tyle same kępki, co używane do ich aplikacji kleje. Różne wizażystki mają zróżnicowane preferencje co do tego po jaką markę sięgnąć. Jednak to co warto uwzględnić przy wyborze kleju to z pewnością jego jakość, sprawdzone miejsce zakupu, kolor (ale to już trochę inny temat ;)) oraz niezwykle istotny aspekt zdrowotny – czy klej nie uczula.

Jeżeli jesteśmy szczególnie wrażliwe na różne alergeny warto zwrócić na to uwagę przy zakupach lub poinformować o tym fakcie wizażystkę podczas usługi makijażu. Ważne jest również, aby sprawdzić przed aplikacją czy klej, którego chcemy użyć nie jest przeterminowy – ten aspekt może znacząco wpłynąć na długość trzymania się kępek rzęs.

Kępki Rzęs Clavier

Indywidualne warunki naszego ciała

Kolejne ważne czynniki wrzuciłabym do worka „warunki zmiennoosobowe”. Zmiennoosobowe czyli związane z konkretną osobą. Może mieć tutaj wpływ na długość trzymania się kępek na przykład stan naszej cery – łój czy pot mogą w pewien sposób wpłynąć na zastosowany klej i osłabić jego działanie. Jednak zwinna wizażystka dobierając do potrzeb skóry odpowiednie kosmetyki raczej skutecznie powinna temu
zaradzić. Oprócz samoistnego stanu cery mogą zaszkodzić Nam warunki atmosferyczne – narażenie się na ulewny deszcz czy upalną pogodę również może pogorszyć skuteczność zastosowanego kleju. Istnieją jednak kleje wodoodporne (zwykle najczęściej stosowane), które skutecznie zapobiegną takim nieprzyjemnościom podczas ważnego dla Nas dnia. Do warunków zmiennoosobowych zakwalifikowałabym jeszcze czynnik „obchodzenia się z rzęsami” – jeżeli będzie się ich ciągle dotykać, skubać, pocierać to możemy niechcący nie tylko skrócić czas trzymania się kępek, ale również wyrwać wraz z kępką swoją naturalną rzęsę. Do takiego przypadku nie powinno dojść, ponieważ kępki rzęs przykleja się nie do Naszych naturalnych rzęs, lecz do skóry. Jednak nieprawidłowa aplikacja i
„majsterkowanie” przy nich może mieć taki skutek.

Profesjonalna aplikacja kępek

No i oczywiście – APLIKACJA! Odpowiednio dobrane kępki rzęs i klej oraz prawidłowa aplikacja to dużo więcej niż połowa sukcesu! Dzięki temu przykleimy Nasze kępki skutecznie i trwale. Pamiętajmy, żeby przyklejać je nie do Naszych naturalnych rzęs, a do skóry. Najlepiej delikatnie „wcisnąć” je pomiędzy mały wałeczek skóry, który robi się tuż nad linią rzęs. Jeżeli rzęsy zostaną odpowiednio zaaplikowane, zastosowane zostaną porządne produkty oraz będziemy pamiętać o „profilaktyce” obchodzenia się z rzęsami po aplikacji, rzęsy powinny bez problemu trzymać się cały dzień i całą noc! Będziemy mogły cieszyć
się olśniewającym spojrzeniem aż do demakijażu. Demakijaż powinien zostać przeprowadzony delikatnie, bez tarcia, powoli przykładając nawilżone produktem waciki poczekajmy, aż klej rozpuści się, a kępki niemal same się ściągną.

 

Jak długo trzymają się kępki rzęs?

Co do czasami pojawiających się głosów, czy kępki będą się trzymać na przykład przez tydzień – mówimy stanowcze NIE! Nie chodzi tu o możliwość utrzymania się przez taki czas – tak, jest to możliwe. Serdecznie to jednak odradzamy ze względu na to, że przez taki czas w przestrzeniach pomiędzy rzęsami naturalnymi, klejem, a kępkami mogą pojawić się różne mikroorganizmy, brud, wilgoć, które mogą doprowadzić do uczuleń czy zapaleń.

Podsumowując, jeżeli cały proces przyklejania kępek zostanie przeprowadzony prawidłowo, z uwzględnieniem odpowiedniego dobrania produktów oraz uważności „po” bez strachu możemy iść świętować ważny dla Nas dzień otulone pięknym wachlarzem rzęs!

Jak długo się trzymają kępki rzęs

Zobacz także:
Jak przyklejać kępki rzęs[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Darmowa wysyłka

już od 350 zł

Ubezpieczona wysyłka

parasol ochronny

Szybka wysyłka

w 24/48 h

Bezpieczna transakcja

zabezpieczone SSL