Darmowa wysyłka od   350 zł     |     Szybka dostawa  24/48 h
BOK(pn-pt 7-15) | bok@clavier.pl

Jaką frezarkę do paznokci wybrać?

Dzisiaj podpowiemy Wam jaką frezarkę dobrać do swoich umiejętności i możliwości finansowych, czym warto się kierować przy wyborze oraz opowiemy dlaczego frezarka jest sprzętem niezbędnym w pracy stylistki. Zapraszamy do lektury!

Frezarka, czyli sprzęt, który bez dwóch zdań zrewolucjonizował świat stylizacji paznokci na zawsze. Nie tylko przyspiesza naszą pracę, ale również ułatwia wiele czynności, które wcześniej były bardzo żmudne i czasochłonne.

Czy posiadanie tego narzędzia jest niezbędne? Nie, ale zdecydowanie trudniej będzie nam pozbyć się starej masy czy też przygotować skórki pod nową stylizację.

Działania takie jak prawidłowe i całkowite usunięcie nabłonka bez tego sprzętu jest wręcz niemożliwe. Warto zatem wyposażyć się w to narzędzie, aby nasze stylizacje nie tylko były estetyczne, ale również trwałe!

Frezarka - 65W - do Manicure, Paznokci, Pedicure DM-202, biała

Zapytacie zapewne co ma frezarka do trwałości stylizacji?

Odpowiedź jest prosta! Jeżeli nie usuniemy odpowiednio nabłonka, nie opracujemy skórek i nie pozbędziemy się ewentualnych zapowietrzeń wynikających z noszenia poprzedniej stylizacji – nowy manicure nie będzie się dobrze trzymał.

W przypadku zalania skórek masa może się liftować, a nawet może wystąpić uczulenie na skutek działania produktów do paznokci na skórę naszych dłoni. Pamiętajmy, że produkty przeznaczone do stylizacji paznokci powinny być odpowiednio stosowane i należy uważać na to, aby nie miały one styczności ze skórą, jeśli tak zaleca producent!

Na naszej stronie znajdziesz wiele frezarek z różnych półek cenowych. Skąd wiedzieć, która z nich spełni nasze oczekiwania?

Na pewno warto poznać kilka niezbędnych informacji, które często pojawiają się w specyfikacji frezarek. Oto one:

Moc – zazwyczaj wyrażana w watach (W), to moc którą sprzęt pobiera z gniazdka. Im większa ta wartość, tym mocniejsza, silniejsza frezarka. W tym przypadku im więcej – tym lepiej, aczkolwiek na początku średnia moc między 30-65W będzie jak najbardziej w porządku.

Sposób regulacji – obroty frezarki można regulować za pomocą pedału nożnego oraz suwakiem lub pokrętłem, które umieszczone jest w bazie.

Obroty – mogą być zarówno prawe jak i lewe. Dobieramy je w zależności od tego, czy jesteśmy prawo lub leworęczni, bądź jeśli pracujemy techniką “zmiennych obrotów” (o tym opowiemy Wam już niebawem).

Standardowo frezarka składa się z bazy, w której umieszczone są wszystkie przyciski, pokrętła, czasem wyświetlacz, wejście na kabel od rączki oraz od pedału nożnego, przycisk włącz/wyłącz, zasilacza i rączki. Choć coraz częściej styliści i stylistki wybierają regulację obrotów pokrętłem, do zestawu zawsze dołączany jest pedał nożny.

Kiedy mamy już te wszystkie informacje, jak wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie? Najlepiej jest kierować się naszym stopniem zaawansowania. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z takim sprzętem, najlepiej sprawdzą się Wam następujące frezarki:

Ich zakres cenowy to między 49 a 149 zł. Moc jest wystarczająca do usunięcia masy hybrydowej i żelowej oraz opracowania skórek, przy jednoczesnej bezpiecznej i kontrolowanej pracy. 

Dla osób, które już pracowały z frezarką, mamy w ofercie sprzęt o nieco większej mocy:

Cena tych frezarek waha się między 120 a 260 zł. Urządzenia te zdecydowanie lepiej redukują drgania i szybciej uporają się z usunięciem poprzedniej stylizacji, aczkolwiek wymagają już doświadczenia w pracy.

Podsumowując, aby wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie powinniśmy kierować się przede wszystkim naszym poziomem zaawansowania oraz doświadczeniem. Cena zawsze będzie adekwatna do mocy sprzętu. Zatem tylko od nas zależy jaką frezarką będziemy chcieli pracować.

A wy macie już swoją frezarkę marzeń? A może dopiero planujecie zakupić ten sprzęt? Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Wam wykonać ten pierwszy krok i zdecydować się na urządzenie, które spełni Wasze oczekiwania. Zachęcamy do śledzenia naszych social-mediów, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji o naszych produktach oraz masę inspiracji na manicure!

Darmowa wysyłka

już od 350 zł

Ubezpieczona wysyłka

parasol ochronny

Szybka wysyłka

w 24/48 h

Bezpieczna transakcja

zabezpieczone SSL